جستجو
گروه آتی

دومین دوره DMAN آلمان

سومین دوره DMAN آلمان

زمان همایش

26 و 27 آذر ماه 1397

10 الی 17

مکان برگزاری

موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران

تهران- شرق میدان فردوسی- خیابان شهید موسوی- پلاک 36

برگزاری “سومین دوره DMAN آلمان مورخ 26 و 27 آذرماه 1397 با حضور اساتید برجسته آلمانی با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران(با همکاری عصر گفتگوی قلم)

بحران اقتصادی فرصت هایی را به ارمغان می آورد. مثلت هزینه ،زمان ،کیفیت بسیار اهمیت دارد

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی و هنری عصر گفتگوی قلم،سومین دوره آموزشی مدیریت کسب و کار با همکاری موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی ایران و آکادمی DMAN آلمان با حضور اساتید بین المللی MR.Francois viallet مدیر فروش شرکت DCM-ATN در پاریس و مدیرپشتیبانی و حمایت از مشتریان شرکت DCM-USIMECA به همراه PRO.Fred lodulph (لودولف)مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری goldex و « مینا علاوش» مدیر آموزش موسسه آموزشی و پژوهشی اتاق بازرگانی ایران روزهای 26-27 آذر ماه در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

مدرس آلمانی در خصوص اهداف این دوره آموزشی گفت :در این دوره آموزشی می خواهم به شما بگویم چطور می توانیم سرمایه گذاران سرتا سر دنیا را جذب شرکت کنیم و اینکه چگونه شرکت خود را کاملا موفق توسعه بدهید.زمانی که به خودتان ایمان داشته باشید و نسبت به فرصت هایی که در بازار کار موجود است توجه کنید،می توانید به خوبی از شرایط بحرانی و سخت عبور کنید.

PRO.Fred lodulph « لودولف » مدرس آلمانی پیرامون بحران اقتصادی گفت: بحران های اقتصادی همراه با خود فرصت هایی را به ارمغان می آورد ما باید از این فرصت استفاده کنیم. سعی کنید همیشه راه حل های متفاوت داشته باشید.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری goldex درباره بمب های ساعتی تصریح کرد : طی سال های اخیر با افزایش نرخ سود و بهره به این نتیجه رسیده ایم که حباب هایی را در حوزه های مختلف شاهد هستیم ،باید نگران آن باشیم . البته در دنیای امروز بمب های ساعتی را داریم که یک روزی منفجر خواهند شد و شاهد اتفاقات مختلف از جمله بحران اقتصادی و مالی خواهیم بود.

وی بیان کرد : اولین بمب ساعتی ایالات متحده امریکا است . اما به دلیل بدهکارهای مالی شرکت های چینی ،دومین بمب ساعتی کشور چین است ، می توان گفت کشور چین بزرگترین حباب در تاریخ اقتصادی جهان به شمار می آید. شرکت های چینی وام های بسیار بالایی دریافت می کنند بدون اینکه توانایی باز پرداخت آن را داشته باشند باید گفت حباب مسکن در چین بسیار جدی است آنها ۵۰ شهر متروک ساخته اند که افراد کمی در آنجا زندگی می کنند .

« PRO.Fred lodulph « لودولف » درخصوص شرایط اقتصادی ایران عنوان کرد : در شرایط بحران اقتصادی پول حرف اول را می زند اگر نقدینگی شما پایین باشد نمی توانید به راحتی از بحران خارج شوید البته اقتصاد در ایران قوی است .شرایط این روزهای ایران مانند۱۹۹۸ روسیه است که همه کشورها از روسیه نا امید شده بودند اما کشور روسیه توانست از آن مشکلات عبور کند من اعتقاد دارم هر بحرانی فرصتی را به وجود می آورد پس شما باید در زمینه اقتصاد ملی خود کار کنید، تمرکز داشته باشید، تسلیم نشوید و به راه حل ها توجه کنید.

وی ادامه داد: در چنین‌ شرایط اقتصادی و نوسانات باید خود را برای پنج ،ده ساله آینده آماده کنید. در شرایط سخت شرکت منعطف و خلاق می تواند موفق باشد و با چنین مشکلاتی کمترین صدمه را می بیند .البته اکثر شرکت ها در سراسر دنیا انعطاف پذیر نیستند چرا که ساختار ثابت دارند و این بسیار خطر پذیر است .

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری goldex پیرامون ارائه خدمات بهتر برای مشتریان بیان داشت:

سعی کنید مشتریان متفاوت را پیدا کنید وجه تمایز خود را با رقبا بگویید همچنین در بخش خدمات کارهایی انجام دهید که برای مشتریان متفاوت و از رقبا بهتر باشد .

« « PRO.Fred lodulph «« لودولف » درباره راهکارهای مواجه با بحران بیان کرد: برای راهکار مواجه با بحران می توان گفت که

یک نقشه اورژانسی مستقل طراحی کنید تا بتوانید در بحران با نقشه جلو بروید. راه دوم این است که مدل کسب کار نوآورانه را برای خودتان به وجود بیاورید تا در زمان بحران از آن استفاده کنید البته کار درست این است مدیر شرکت نظرات مختلف را از کارمندان خود دریافت کند و با یک هدف مشترک کار خود را در شرکت انجام دهند .

وی عنوان کرد: مدیر یک شرکت باید با میل و اشتیاق به سمت هدف حرکت کند و به کارمندان خود نشان دهد که از روحیه بالایی برخورداراست. عملکرد مدیریتی و نقش شما به عنوان مدیر بسیار مهم است. تمام افرادی که در یک شرکت فعالیت می کنند باید با یک هدف مشترک گام بردارند حتی اگر هدف تغییر کرد تمام گروه با مدیریت تیمی شما به سمت هدف جدید حرکت کنند.

در بخش دیگری از سخنرانی ، مدرس آلمانی با شاره به مثلث معروف ارائه محصول گفت: مثلت هزینه ،زمان ،کیفیت بسیار اهمیت دارد البته نسبت به رقبای خود محصولات نوآورانه هم داشته باشید درضمن هیچ وقت هزینه مربوط به تحقیق و توسعه خود را قطع نکنید چراکه باید بازاریابی خود را در زمان بحران داشته باشید.

مدرس آلمانی پیرامون هوش هیجانی عنوان کرد: هوش هیجانی به این معناست که شما بتوانید احساسات خود را در ایجاد کسب و کار ،مدیریت کنید به خودتان انگیزه بدهید و همه این موارد به مدیریت شما در شرکت بستگی دارد اگر در محیط کاری همه یک هدف را با همدلی و همکاری دنبال کنید پیشرفت شرکت را خواهید دید .

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری goldex درباره همکاری با کشور روسیه بیان کرد: روسیه هفت منطقه تجاری دارد و ۷۰ درصد شرکت های بسیار بزرگ در مسکو حضور دارند. برای همکاری با روس ها یک پشنهاد من این است یک دفتر را در مسکو ثبت کنید و کارهای خود را در آنجا انجام دهید.

MR.Francois vialletمدیر فروش شرکت فرانسوی در خصوص فعالیت کاری خود گفت:

سال ۱۹۹۵ کار خود را در یک شرکت فرانسوی به عنوان مسئول فنی آغاز کردم و بعد از مدتی مدیر فروش بخش خاورمیانه انتخاب شدم .تقریبا نه سال است با شرکت های ایرانی همکاری داشتم .

مدیرپشتیبانی و حمایت از مشتریان شرکت DCM-USIMECA تصریح کرد:در سال های اخیر حوزه کاری من بیشتر در زمینه بسته بندی محصولات است و با شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند مذاکره می کنم ، حتی به آنها مقالاتی ارسال می کردم تا بیشتر با حوزه کاری من آشنا شوند و بعد از مدتی با آنها قرار داد امضا می کنم.

وی عنوان کرد:شرکتی که درباره آن صحبت می کنم در غرب پاریس واقع شده و حدود ۱۰ هزار متر مربع مساحت کارخانه است ،۶۵ سال از تاسیس شرکت می گذرد.

MR.Francois viallet مدیر فروش شرکت فرانسوی درباره نکات مثبت شرکت فرانسوی بیان کرد:

یکی از نکات مهم درباره این شرکت فرانسوی این است که حدود ۷۰ درصد از تولید شرکت صادر می شود.اولین مشتری این شرکت خود فرانسه و دومین مشتری کشور آلمان است.

بیشتر فعالیت این شرکت در زمینه بسته بندی محصولات مختلف است و قیمت تجهیزات این شرکت بسیار بالا است .

دربخشی از نشست ،مدیران شرکت های داخلی ، طرح های خود با شرکت های مختلف را به « لودولف» مدرس آلمانی ارائه دادند و او نظرات خود را بیان کرد.

در پایان نشست شرکت کنندگان دوره آموزشی مدرک حضور بین المللی را دریافت کردند.

گفتنی است: آکادمیDMAN-آلمان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین مدارس آکادمیک حوزه مدیریت در تهران به حساب می آید و این دوره آموزشی در روز26-27 آذر ماه 1397 برگزار شد

سخنرانان همایش

1
  Dr. Klaus-Peter- Wegenfuhr / استاد دانشگاه Bielefeld و مشاوره در شرکتهایPhilips - HP - Audi- KLM- Telekom- BASF ..  
2
  Mr. Paul – Arthur Luzu / عضو انجمن حقوقدانان فرانسه در کانون وکلای ایران، عضو انجمن حقوقی فرانسه در پاریس، مدرس دروس حقوقی و مباحث قراردادهای تجاری  

ارسال نظر

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

فقط افرادی که در این همایش شرکت کرده و وارد سیستم شده اند میتوانند برای این همایش دیدگاه(نظر) ارسال کنند.